Sahtekar Medyumlar

Medyum şikayet
25 Aralık 2015
Medyum Hocalar
27 Aralık 2015

Sahtekar Medyumlar

Sahtekar medyumların insanların kandırmak için kurdukları tuzaklara düşmekten korkan kişiler her zaman temkinli davranıp seçimlerini de ona göre yapmaktadırlar. Her zaman geçerli olan bu kural özellikle medyum seçimi gibi riskli bir konuda kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Ne zaman ve ne şekilde medyumlar ile çalışacakları belli olmayan insanlar bu konuda hangi konulara dikkat etmeleri gerektiğini güvenilir kaynaklardan öğrenmelidirler.

Yapacakları işlemler ile insanlara çok özel yardımları olan ve aynı zamanda normal yollardan yapılamayan birçok işlemi kolayca yapabilen medyumlar özellikle sahip oldukları özel bilgileri de kullanarak ortaya akıl almaz sonuçlar çıkarabilmektedirler. Büyüler, muskalar veya vefkler gibi manevi uygulamalar ile bugüne kadar birçok kişinin ulaşılması güç sonuçlara ulaşmalarını sağlayan medyumlar eskiden bu yana gördükleri ilgiyi günümüzde de görmeye devam etmektedirler. Ancak maalesef bu meslek aynı zamanda insanları kandırmak içinde seçilebilecek en garantili alanlardan biridir.

Çoğu kişi içinde oldukları çaresizlikten dolayı karşılarına çıkan her medyuma güvenip bir an önce istedikleri sonuçları almayı hedefliyorlar. Ancak bu kişilerin gerçekten de gerçek medyum olduğunu nasıl anlayacaklarını bir türlü öğrenemeyen ve bunda inat eden kişilerde kısa zamanda hayal kırıklığı ile evlerine dönüyorlar. Sahtekar medyumların en çok uyguladıkları taktik kendilerinden yardım talep eden kişilere öz güveni yüksek kişiler gibi görünmek ve onlara anlayamayacakları bir sürü boş bilgi verip güvenlerini kazanmaktır. Özellikle medyumluk alanında kullanılan bilim dallarına ait terimler kullanarak kısa zaman içinde herkesin güvenlerini kazanan sahtekar medyumlar, daha sonra maddi veya manevi çıkarlarını sağlayacak adımlar atmaktadırlar.

Bu kişilerden uzak durmak için medyumlar ile çalışmaya karar vermeden önce gerçek medyumların sahip olmaları gereken özelliklere hakkında detaylı bir şekilde araştırma yapmak gerekir. Bu insanların hem maddi hem de manevi anlamda kayıp yaşamalarının önüne geçecektir. Birçok farklı amaç için kendilerine ulaşan insanlara istedikleri gibi yardımcı olacaklarını vaat edip bunun tamamen zıttı yönünde hareket eden sahtekar medyumlar maalesef bunu çok kolay bir şekilde yapabilmektedirler. Bu hain tuzaklardan korunmak ise tamamen yapılacak araştırmalara ve edinilecek bilgilere bağlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir